Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

MI - Świnna

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Wspólna 17  
34-331 Świnna
Tel.: 
33 863 80 99

https://www.facebook.com/parafiambnpswinna/

 

  • Prezes: Ewa Janik
  • Asystent kościelny: ks. Piotr Homel
  • Liczba Rycerzy: 49
  • Spotkania Wspólnoty: 1. sobota miesiąca (Eucharystia i nabożeństwo)
  • Godzina spotkań: 1. piątek miesiąca po Mszy Świętej (spotkanie formacyjne)
  • Miejsce spotkań: salka na plebanii 

        Serdecznie zapraszamy!

11 grudnia 2016 roku Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przeżywała Jubileusz 15-lecia powstania oraz poświęcenie Sztandaru MI. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Marek Nieciąg.

W dniu 20 sierpnia w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej odbyła się uroczysta Msza Święta Dziękczynna za 18 letnią posługę w parafii księdza Marka Nieciąga. Obecny na Mszy Świętej Dziekan Dekanatu Żywieckiego Ksiądz Stanisław Kozieł odczytał dekret Biskupa Żywieckiego Romana Pindla o przeniesieniu Księdza Marka Nieciąga do Parafii Świętego Maksymiliana Kolbe w Ciścu. W uroczystej Mszy Świętej Dziękczynnej licznie zgromadzeni parafianie modlili się w intencji odchodzącego księdza proboszcza. W pożegnaniu uczestniczyły grupy parafialne: Rycerze Niepokalanej, Róż Różańcowych, ministranci i lektorzy, schola oraz delegacje gminy Świnna. Wszyscy dziękowali księdzu za 18 lat posługi w parafii w Świnnej i jednocześnie życzyli księdzu Markowi owocnej posługi w nowej parafii oraz Błogosławieństwa Bożego oraz Opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy na każdy dzień pracy duszpasterskiej.

Marian Stasica

 

8 grudzień 2018 roku – Święto Niepokalanego Poczęcia NMP

 

             8 grudnia 2018 roku w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej jak co roku w Godzinie Łaski zebrała się Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej oraz liczni parafianie. O godzinie 12:00 rozpoczęto adorację Najświętszego Sakramentu. Po odmówieniu Nowenny do Niepokalanego Poczęcia wszyscy zebrani w ciszy trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Następnie o godzinie 12:30 rozpoczęła się Msza Święta, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Rafał Brzuchański w intencji członków Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej oraz całej parafii. Podczas kończacej się Mszy Swetej w szeregi Rycerstwa zostali wcieleni nowi Rycerze (Jadwiga i Kazimierz)

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.