Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyRycerze z przyszłością

W piątek 3 stycznia 2020 roku Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej ze Świnnej k. Żywca, tradycyjnie już spotkała się w pierwszy piątek miesiąca.

Tym razem po Eucharystii rycerze mieli okazje wspólnie kolędować przy akompaniamencie kapeli góralskiej.

Po oficjalnym spotkaniu Prezes MI w Świnnej p. Henryk Kuźnik spotkał się z kandydatami do Rycerstwa Niepokalanej, aby podzielić się możliwościami, jakie daje przynależność do MI.

Prezes Henryk przedstawiał także szerokie plany, które pragnie podjąć wspólnota w Nowym Roku a wśród nich: Maryjny piknik ewangelizacyjny, który będzie poprzedzony odwiedzinami w domach parafian „chcemy spotkać się z każdym wierzącym i niewierzącym i osobiście zaprosić na to wydarzenie” – podkreślał Kuźnik.

Innym wielkim wezwaniem będzie zrobienie „coś” dla dzieci i młodzieży. „W dzisiejszych czasach młodzi ludzie muszą uczyć się języków. Dlatego jako rycerze wychodzimy im naprzeciw i zorganizujemy im odpowiedni kurs”.

Prezes Rycerstwa Niepokalanej wspomniał także o konieczności rozwoju zdolnych dzieci w kierunku muzycznym, aby mogli ubogacać swoimi talentami naszą parafię i gminę.

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.