Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

MI - Cisiec

Parafia p.w św. Maksymiliana Marii Kolbego
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 178
34-350 Wegierska Górka

www.parafia.cisiec.eu

  • Prezes: p. Genowefa Śleziak
  • Asystent kościelny: Ks. proboszcz Adam Bożek
  • Liczba Rycerzy: 70
  • Spotkania Wspólnoty: 4. poniedziałek miesiąca 
  • Godzina spotkań: po Mszy św. wieczornej
  • Miejsce spotkań: salka parafialna

        Serdecznie zapraszamy!

 

 

Możesz wesprzeć budowę żłobka w Ciścu dla dzieci: 

Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej MI w Ciścu
Cisiec ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 142

KRS: 0000809652

nr konto:

59 8131 0005 0018 9473 2000 0010  

Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce

 

Galeria zdjęć z wyborów nowego Zarządu 10 maj 2016

RYCERSTWO NIEPOKALANEJ W CIŚCU

Rycerstwo Niepokalanej w Ciścu zostało założone 05.11.1981 roku przez o. Nikodema Powojskiego z Niepokalanowa. Spotykamy się w 1. soboty każdego miesiąca na Mszy św. wieczornej i godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotykamy się również we wtorki na nabożeństwie do św. Maksymiliana, kiedy to całujemy relikwie naszego Patrona, a potem bierzemy udział we mszy św. W 1. wtorki mamy zebrania, na których czytamy pisma formacyjne z Harmęż, pisma św. Maksymiliana i sprawozdania ze spotkań na szczeblu diecezjalnym. Ks. Prałat Władysław Nowobilski przemawia na temat bieżących spraw parafialnych. W każdą środę prowadzimy różaniec w kościele, kilka krotnie prowadziliśmy drogę krzyżową. Niektóre osoby kontynuują duchową adopcję nienarodzonego dziecka. Rozsiały się też w naszym Rycerstwie Margaretki w intencji papieża i kapłanów. Bierzemy udział w dożynkach parafialnych, niosąc dary i przygotowujemy wiersze i pieśni dożynkowe, uczestniczymy w pielgrzymkach pieszych i autokarowych do Sanktuariów. Co roku urządzamy opłatek z programem artystycznym. Rycerki pomagają przy ubieraniu kościoła przed świętami.

 

35 LAT RYCERSTWA NIEPOKALANEJ W CIŚCU

Z okazji rocznicy powstania MI Zarząd  przygotował zaproszenia dla wszystkich członków w Ciścu na 05.11.2016r. i 08.11.2016r.

W dniu 05.11.2016r. o godz. 18.00,  uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. i prowadziliśmy Adorację  Najświętszego Sakramentu odmawiając różaniec  Tajemnicę Radosną z rozważaniami św. Maksymiliana Marii Kolbego, oraz Akt Poświęcenia się Najświętszej Marii Pannie.

W dniu 08.11.2016 r. po Mszy św. wieczornej spotkaliśmy się z tej okazji na plebanii rozpoczęliśmy od modlitwy i odmówienie Aktu Poświęcenia się Najświętszej Marii Pannie,  zabrał głos ks. Proboszcz Władysław Nowobilski, wspólnie oglądaliśmy przygotowaną prezentacje „Rycerstwo Niepokalanej w Ciścu - 05.11.1981 r. – 05.11.2016 r.” , przeczytaliśmy list z Niepokalanowa informujący o przygotowaniach związanych z obchodem 100 – lat istnienia Rycerstwa Niepokalanej, następnie rozwinęła się dyskusja przy ciastku i herbatce. Zakończyliśmy spotkanie modlitwą. Bóg zapłać wszystkim za liczne uczestnictwo w naszych uroczystościach.

 

 

                  

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.