Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

MI - Góra k. Pszczyny

Parafia p.w. Jana Pawła II
ul. Topolowa 37
43-227 Miedźna k. Pszczyny

Archidiecezja Katowicka 

tel.: 32 211 71 71

https://www.archidiecezjakatowicka.pl/o-diecezji/parafie/20-miedzna/156-swietej-barbary-gora

Spotkania formacyjne odbywają się w III czwartki miesiąca o godz. 17:00 Eucharystia, po niej spotkanie w salce obok plebanii.

 

Pierwsze spotkanie formacyjne odbyło się 26 stycznia 2020 roku.

 

 

Niedziela Rycerstwa Niepokalanej - 22.12.2019 r. 

„Józefie, nie bój się wziąć do siebie Maryi…” – te słowa z Ewangelii ostatniej niedzieli adwentu były motywem przewodnim „Niedzieli Rycerstwa Niepokalanej” w Górze k. Pszczyny.

Kaznodzieja w homilii wskazywał na okoliczności w jakich Anioł Pański przemówił do Józefa: a był to zamiar oddalenia Maryi potajemnie (por Mt 1, 19). „My także nie bójmy się wziąć Ją do siebie jak uczynił do św. Józef i wielcy czciciele Maryi, wśród nich św. Jan Paweł II patron tej parafii oraz nasz św. o. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin” – powiedział o. Arkadiusz.

Świadectwo swojego niezwykłego życia w Rycerstwie Niepokalanej dała także Urszula Kraus Prezes diecezjalna MI, która zachęciła wiernych do wstąpienia w szeregi Maryi.

Po każdej Eucharystii wierni otrzymywali Cudowny Medalik wraz z ulotką, wyjaśniającą Jego istotę. Nie zabrakło także tych, którzy publicznie oddali swoje życie Niepokalanej i tym samym zostali włączeni do Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej w Polsce”.

Proboszcz parafii ks. Romuald Adamski serdecznie podziękował za świadectwa przynależności do MI oraz poprosił o dalszą współpracę w krzewieniu idei Rycerstwa Niepokalanej w Górze. „Po Nowym Roku zapraszam wszystkich na spotkania formacyjne” – powiedział ks. Romuald.

Propagowanie Cudownego Medalika oraz Rycerstwa Niepokalanej rozpoczął kilka lat temu podczas rekolekcji wielkopostnych o. Hieronim Jopek, franciszkanin. Wówczas w szeregi MI zostało włączonych ponad 100 osób.

Chwała Niepokalanej.

 

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.