Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie formacyjne w Świnnej

Kościół to nie tylko budowla. Kościół to przede wszystkim tworząca go wspólnota ludzi. Wspólnota to dom. A gdzie dom, tam najczęściej jest mama. Razem z mamą tworzymy klimat domu. Do domu z klimatem chętnie się wraca.

Po okresie ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym, 20 czerwca br. Rycerze Niepokalanej wrócili do siebie i Mamy. Wrócili do Świnnej. Ponad 100. przedstawicieli wspólnot z diecezji spotkali się na modlitwie, formacji i na agapie.

W domu gdzie każdy czuje się dobrze nie potrzeba wypowiadać zbędnych słów. Domownicy nadają „na jednej fali”, można powiedzieć, że istnieje między nimi jakaś „chemia”. Okazuje się, że w czasach kryzysu Rycerze nie pękają, że nadają na tej samej fali, czego dowodem było czerwcowe spotkanie. Najpierw to co najważniejsze – Eucharystia, Słowo Boże, a potem ciąg dalszy przy stole. Wszystko pod czujnym i kochającym okiem Matki. Bo Matka uczy jak zauważać dobro i je pielęgnować. Uczy, że siłę czerpać należy od Jezusa. 

Kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne dla Wspólnot MI zaplanowane jest na 18 lipca 2020 r. w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie.

13 lipca zapraszamy także do Rychwałdu na nabożeństwo fatimskie, które będzie prowadzone przez wspólnoty MI.

ks. Rafał Brzuchański, proboszcz w Świnnej

Zdjęcia: P. Janik

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.