Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej (SEN), to formacja odbywająca się w ramach Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, założonej przez św. Maksymiliana Kolbego, która ma na celu przygotowanie do posługi Ewangelizacji, czyli dawania świadectwa i służby w Kościele. Wszystko w duchu franciszkańskim z uwzględnieniem zasad nowej ewangelizacji, tradycji zakonu i dziedzictwa kolbiańskiego. Podczas formacji, przez Maryje, odkrywamy prawdy wiary oraz skupiamy się na rozwoju własnym, aby jeszcze pełniej służyć Kościołowi.

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej rozpoczyna się od Rekolekcji Ewangelizacyjnych MI (REMI), a kończy błogosławieństwem ordynariusza i wręczeniem krzyży misyjnych.

Formacja trwa trzy lata i składa się z cyklu rekolekcji, wakacyjnych oraz zimowych, pomiędzy którymi są cotygodniowe spotkania w swoich parafiach. Program jest wymagający, ale jest to szkoła więc musi reprezentować pewien poziom, zwłaszcza, że osoby które ją ukończą będą przewodnikami dla innych osób.

Aby rozpocząć formacje należy przyjąć sakrament bierzmowania oraz zgromadzić minimum 5 osób z jednej miejscowości lub okolicy, niekoniecznie z jednej parafii. Ważne żeby osoby te po rekolekcjach miały możliwość cotygodniowych spotkań w ciągu roku.

W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej formuje animatorów Rycerstwa Niepokalanej od 2014 roku. 

Najbliższy termin rekolekcji 13-22 lipca 2019 roku w Niepokalanowie-Lasku.

Więcej informacji o Szkole Ewangelizacji Niepokalanej w Harmężach znajdziesz pod adresem:

www.harmeze.franciszkanie.pl

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.