Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

MI - Oś. Karpackie Bielsko- Biała

Parafia p.w. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka

ul. Giewont 2 Bielsko-Biała 43-316 

www.parafiakarpackie.pl

  • Prezes: Halina Wandzel
  • Asystent kościelny: Ks. Piotr Borgosz
  • Liczba Rycerzy: 36
  • Spotkania Wspólnoty: II czwartek miesiąca
  • Godzina spotkań: 18:00 - Msza św. (kościół)
  • Miejsce spotkań: Dom parafialny (po Mszy św.)

        Serdecznie zapraszamy!

Historia powstania MI w naszej parafii         

Rycerstwo Niepokalanej na os. Karpackim powstało w 2008 r. podczas rekolekcji Wielkopostnych, głoszonych przez wiceprezesa narodowego MI – o. Krystiana Żmudę OFM Conv. Podczas uroczystej Mszy św. o. Krystian przyjął deklaracje przystąpienia do MI oraz wprowadził relikwie św. Maksymiliana (włos), które otrzymaliśmy z Niepokalanowa. Członkowie MI pogłębiają duchowość Maryjną poprzez rozważanie Pisma św., uczestnictwo i prowadzenie Nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi w każdą pierwszą sobotę miesiąca, udział w pieszej pielgrzymce do obozu w Auschwitz w rocznicę śmierci św. Maksymiliana, rekolekcjach w Harmężach oraz uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia w Rychwałdzie (doroczna pielgrzymka rycerzy z diecezji do sanktuarium).

 

  • Opłatek Wspólnoty MI - styczeń 2016

 

 

  • Spotkanie Wspólnoty MI - Marzec 2016

 

  • Spotkanie Wspólnoty MI - Maj 2016

 

W dniu 12-05 , czyli tradycyjnie w drugi czwartek miesiąca nasze spotkanie rozpoczęliśmy uczestnictwem w Nabożeństwie Majowym oraz Mszy Św. sprawowanej w intencji Rycerstwa.

Następnie cała wspólnota spotkała się w domu parafialnym, podczas spotkania obecny był także nasz opiekun MI proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka ks. prałat Jerzy Fryczowski, gdzie po wspólnej modlitwie omówiliśmy nasz udział w Nabożeństwie Fatimskim w dniu jutrzejszym (13-05), w którym naszą wspólnotę tradycyjnie reprezentuje podczas procesji nasz Poczet Sztandarowy.

Ustaliliśmy też skład Pocztu Sztandarowego na procesję w święto Bożego Ciała.

Omówiliśmy również organizacje wyjazdu do Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach na obchody 75 rocznicy męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Pragniemy, aby w tych obchodach uczestniczyła nasza wspólnota nie tylko reprezentowana naszym Pocztem Sztandarowym, lecz także poprzez liczne uczestnictwo naszych rycerzy. Wstępną listę chętnych na wyjazd do Harmęż chcemy sporządzić na naszym ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu w miesiącu czerwcu. 

Przekazaliśmy również naszym rycerzom informacje o nowej inicjatywie tworzenia audycji w duchu MI na antenie diecezjalnej rozgłośni radiowej „Anioł Beskidów”.

Następnie ks. Jerzy Fryczowski rozpoczął omawianie drugiej encykliki Jana Pawła II – „Dives in misericordia” (Bogaty w Miłosierdziu).

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą.

 

Diecezjalne Spotkanie Zarządów MI Diecezji Bielsko-Żywieckiej 18 listopada 2017 roku.

 

W sobotę 18-11-2017 w naszej parafii mieliśmy możliwość zorganizowania Diecezjalnego Spotkania Zarządów Rycerstwa Niepokalanej Diecezji bielsko-żywieckiej. Spotkanie zarządów wspólnot MI z diecezjalnym opiekunem MI o. Arkadiuszem Bąkiem odbyło się o godz. 1000 w domu parafialnym naszej parafii, na którym o. Arkadiusz przypomniał cele i zadania jakie dla każdego Rycerza jakie dobrowolnie zdecydowaliśmy się realizować wstępując do Rycerstwa Niepokalanej.

Po zakończonym spotkaniu Zarządów członkowie zarządów, oraz wszyscy goście, którzy przybyli do naszej parafii na Diecezjalne Spotkanie udali się do kaplicy pw. Matki Boskiej Fatimskiej, na najważniejszą modlitwę dnia Mszę Św. celebrowaną przez naszego parafialnego opiekuna ks. dr. Jerzego Fryczowskiego oraz opiekuna diecezjalnego o. Arkadiusza Bąka, który również wygłosił homilię do wszystkich zgromadzonych Rycerzy. Na zakończenie Mszy Św. odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym wszyscy odmówili dziesiątkę Różańca, po której w ciszy spędzono czas na adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po zakończeniu Mszy Św. odbyła się dla wszystkich przybyłych gości agapa przygotowana przez członków naszej wspólnoty, na którym Rycerze mogli omawiać między sobą przy poczęstunku, zarówno sprawy ważne jak i te osobiste sprzyjające wzajemnemu poznaniu się i połączenia sił we wspólnym działaniu dla Niepokalanej.

Po godz. 1300 uczestnicy spotkania rozjechali się do swoich domów.

OPŁATEK WSPÓLNOTY - 11 STYCZNIA 2018 ROKU

OPŁATEK WSPÓLNOTY - 09 STYCZNIA 2020 ROKU

W dniu 9 stycznia 2020 roku członkowie Rycerstwa Niepokalanej na oś. Karpackim w Bielsku-Białej, jak co miesiąc spotkali się na Mszy świętej, którą celebrował ks. Piotr Iwanek - asystent Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii.

Obecni na mszy świętej Rycerze Niepokalanej przygotowali jej oprawę – czytanie, modlitwę wiernych, procesję z darami. Po Mszy św. prezes Janek zaprosił obecnych Rycerzy na spotkanie opłatkowe. Przy pięknie udekorowanych stołach oraz smakołykach przygotowanych przez Danusię, Bogusię, Jadzię, Romana, Mirkę oraz Halinkę rozpoczęliśmy kolędowanie.

Oprócz naszego asystenta ks. Piotra obecny był również ks. proboszcz Piotr Borgosz.

Ks. Proboszcz włączył się w kolędowanie akompaniując na gitarze. Drugim gitarzystą był Janek. Prezes Janek zapoznał nas z bieżącymi informacjami dotyczącymi działalności Rycerstwa w parafii i diecezji, zaprosił również wszystkich obecnych do włączenia się w przygotowanie spotkania diecezjalnego, które odbędzie się 25 stycznia w naszej parafii.

Wybraliśmy również delegatów z naszej wspólnoty, którzy wezmą udział w wyborach diecezjalnych do Zarządu MI.

Na koniec spotkania ks. Piotr oraz ks. proboszcz Piotr udzielili obecnym swojego błogosławieństwa.

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.