Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Relikwie w szkole

W dniu 13 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z wprowadzeniem relikwii patrona naszej szkoły św. Maksymiliana Marii Kolbe.


Spotkanie formacyjne MI w Bojszowach

W niedzielę 10 października br. w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bojszowach (woj. śląskie) odbyło się pierwsze po dłuższej przerwie spotkanie formacyjne lokalnej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.


Rycerzyk Niepokalanej - październik 2021

W numerze październikowym Rycerzyka Niepokalanej przeczytamy więcej o różańcu. Na stronach „Rozważanie Ewangelii” Ewangelia ze wspomnienia Matki Bożej Różańcowej (z 7 października) oraz rozmowa Janka z dziadkiem Ludwikiem.


Pielgrzymka dzieci do Niepokalanowa

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzinami i Opiekunami na V Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się w Niepokalanowie 11 września 2021 roku. W tym roku OSD będziemy przeżywać pod hasłem – Św. Józef – opiekun naszych Rodzin.


Przesłanie św. Maksymiliana - 80. lat męczeństwa

Św. Maksymilian chce powiedzieć: nie jesteśmy gorsi od reszty Europy! Godności katolika i Polaka w nas nie zabito - mówił wikariusz generalny zakonu Franciszkanów o. Jan Maciejowski.


40. Sesja Kolbiańska

12 sierpnia odbyła się XL, jubileuszowa edycja Sesji Kolbiańskiej, połączona z promocją książki o. prof. Zdzisława Kijasa "Wyszyński. Narodziny nowego człowieka" i dniem skupienia dla Krakowsko-Kieleckiego Oddziału Okręgowego.


Biegną do miejsca męczeństwa św. Maksymiliana Kolbego

Ośmioro biegaczy z Kalisza rozpoczęło swój bieg sztafetowy do Oświęcimia w ramach Pielgrzymki Biegowej Śladami Świętego Maksymiliana Kolbe zorganizowanej z okazji 80. rocznicy jego męczeńskiej śmierci.


80. rocznica śmierci św. Maksymiliana

W sobotę 14 sierpnia przypadać będzie 80. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego franciszkanina i męczennika.


Sesja Kolbiańska - zapowiedź

12 sierpnia odbędzie się XL, jubileuszowa edycja Sesji Kolbiańskiej, od początku organizowanej przez oświęcimski oddział "Civitas Christiana". W tym roku odbywa się ona pod hasłem "Wolni w niewoli".


Oddał życie i zostawił nadzieję

Nie mogło nas zabraknąć w tym dniu w domu Matki w Niepokalanowie" - powiedziała rycerska Niepokalanej z Gdańska.


Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Harmężach

Prawie 90 osób w niedzielne popołudnie zgromadziło się w kościele franciszkańskim w Harmężach na Eucharystii, podczas której małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia.


Konkurs muzyczny zakończony

Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Muzyczny na pieśń ku czci św. Maksymiliana zakończony. Gratulujemy wszystkim, którzy przysłali swoje prace.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.