Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listy



Spotkanie Diecezjalne Modlitewno- Formacyjne MI w Starej Wsi - 20 czerwca 2026 r.

W dniu 20 czerwca w Starej Wsi, odbyło się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej z diecezji - bielsko-żywieckiej. Przybyli przedstawiciele wspólnot z Bielska- Białej Aleksandrowic , Osiedla Karpackiego w Bielsku-Białej, Ciśca, Harmęż, Świnnej oraz Żywca. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył o. Roman z Harmęż, który wygłosił homilię na kanwie słów z Ewangelii „ Nie martwcie się więc o jutro ” , jak być człowiekiem Królestwa Boga. W oprawę liturgii włączyli się członkowie Rycerstwa ze Starej Wsi oraz Schola dziecięco-młodzieżowa. Z kolei ks. Proboszcz dr Szymon Tracz w swojej konferencji nawiązując do historii XIV-wiecznego tzw.” Legendarium 
andegaweńskiego” przybliżył duchowość św. Franciszka z Asyżu, wskazując na jej ponadczasowe aspekty, które mogą pogłębić duchowe wnętrze ludzi współczesnych. Podczas spotkania uhonorowano szczególnym wyróżnieniem za wieloletnią działalność na rzecz MI , panią Marię Szetyńską. Na zakończenie wszyscy zebrani goście oraz gospodarze zasiedli do stołów ustawionych w starowiejskim plenerze, gdzie łącząc posiłek i wspólne rozmowy , delektowali się pięknem przyrody. Dziękujemy wszystkim członkom Rycerstwa , którzy przybyli na to spotkanie do Starej Wsi , nie szczędząc czasu dla Niepokalanej i dobrego słowa dla gospodarzy. 

 

Autor: Gabriela Ochman

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.