Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie Diecezjalne na Karpackim

 

 

 

25 stycznia 2020 roku odbyło się pierwsze spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Tym razem gościliśmy w parafii na osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej. Wszystkich obecnych przywitał asystent Rycerstwa Niepokalanej w tejże parafii ks. Piotr Iwanek.

O godz. 10.00 o. Arkadiusz Bąk wygłosił konferencję, poruszył w niej temat ofiary.

Ofiara jest to wyrzeczenie się pewnego dobra osobistego. Składając ofiarę pogłębiamy więź z Bogiem, wynagradzamy również zło wyrządzone bliźniemu. Jezus skupia w sobie wszystkie rodzaje ofiar.

On sam jest ofiarą złożoną w celu zadość uczynienia za ludzkie grzechy. Przez swoją krew uwolnił nas od grzechu i otworzył wejście do Boga.

Msza św. jest ofiarą –człowiek, który ucieka od cierpienia, nie rozumie go, nie wchodzi w siebie czy może dobrze brać udział w ofierze Jezusa ?

Bez ofiary nie ma dzieła. Ofiara z nas jest potrzebna do tego, aby Bóg nas błogosławił.  Co my składamy Bogu dziś?             

Owocem całego życia św. Maksymiliana Kolbego był akt ostatecznej ofiary,

Św. Maksymilian miał pasję. Nasze wspólnoty też mają pasję. Naszą pasją jest Niepokalana.

 Po krótkiej przerwie rozpoczęła się msza święta-najważniejsza część naszego spotkania.

Mszę Św. koncelebrowali o. Arkadiusz, ks. Piotr oraz o. Tomasz z Rychwałdu.

Kazanie wygłosił  ks. Piotr Iwanek. W pięknych słowach wyjaśnił treść czytanej w tym dniu ewangelii o nawróceniu św. Pawła.  Mszę św. zakończyliśmy wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótką adoracją.

Po adoracji w-ce prezes Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko-żywieckiej przypomniała o zakończeniu kadencji Zarządy Diecezjalnego oraz poinformowała o tym, że 8 lutego br. w Harmężach odbędą się wyboru nowego zarządu. W imieniu wszystkich obecnych podziękowała członkom ustępującego zarządu : o Arkadiuszowi, za opiekę, słowo Boże, które dla nas głosił, za wszystkie jego starania, które prowadzą do rozwoju Rycerstwa  w Diecezji, w naszych wspólnotach parafialnych, oraz za rady i dobre słowo dla nas osobiście

Szczególne podziękowania dla p. Prezes Urszuli Kraus  za 4 letnią posługę.  Za trud włożony w rozwój Rycerstwa Niepokalanej. Zarząd  nominował p. Urszulę do Nagrody Maksymiliana Kolbego.

Nagroda ta przyznawana jest za wybitne osiągnięcia na drodze ewangelizacji.

w Diecezji bielsko-żywieckiej. Kapituła konkursu doceniła działalność. Prezes Urszuli.

To właśnie ona została 4 laureatką Nagrody  św. Maksymiliana.  Nagrodą jest replika figurki Matki Bożej zza Drutów. Na koniec rozeszliśmy się do domu parafialnego, gdzie tamtejsza wspólnota przygotowała poczęstunek dla gości. Mieliśmy jak zwykle okazję porozmawiać , złożyć sobie życzenia Noworoczne oraz wymienić się doświadczeniami w pracy wspólnotowej.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.