Diecezja Bielsko-Żywiecka zyskała nowych 86 rycerzy, którzy oddali Niepokalanej swoje życie. Wśród nich są nie tylko dorośli, ale także pojedyncze osoby przed osiemnastym rokiem życia.
ZAPROSZENIE – CISIEC – 23.03.2019 r. -Diecezjalne spotkanie modlitewno – formacyjne MI „Jeżeli mamy swój cel osiągnąć, musimy więcej niż gdzie indziej być zjednoczeni wzajemnie. Gdyby zabrakło miłości wzajemnej między nami, gdyby się zaczęły niesnaski, to rzeczywiście może się wszystko rozlecieć.
„Jako Rycerze Niepokalanej, jako ci, którzy chcą czegoś więcej, głębszego rozwoju duchowego nie chcemy zatrzymywać się na katolicyzmie niedzielnym” – powiedział w konferencji o. Tomasz Pawlik, asystent MI z Rychwałdu.
Zgromadzenie zakonne, które odchodziłoby od źródeł swego założyciela - umiera. Dlatego rekolekcje dla Zgromadzenia Sióstr Rycerstwa Niepokalanej, które odbyły się 13-21 lutego 2019 r. w Strachocinie k. Sanoka przebiegały w tym duchu – powrotu do swoich początków.
SPOTKANIE DIECEZJALNE RYCERZY NIEPOKALANEJ W RYCHWAŁDZIE W dniu 23 lutego 2019 roku Stowarzyszenie “Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko -Żywieckiej zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne do Rychwałdu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy około 13.00.
Dokładnie 3 lata temu delegaci wspólnot lokalnych Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej wybrali na swoją przełożoną p. Urszulę Kraus z parafii św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.
W styczniu 2019 roku odbyła się VI edycja „Ferii u Franków” w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Przybliżyliśmy uczestnikom treści dotyczące stworzenia człowieka i świata.
Od stycznia 2019 audycje Rycerstwa Niepokalanej można słuchać także w Radio Fara.
Pięknego styczniowego dnia do Ciśca przyjechali przedstawiciele Rycerzy Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej z asystentem diecezjalnym - o. Arkadiuszem Bąkiem, asystentem prowincjalnym - proboszczem parafii Harmęże o. Piotrem Cuberem oraz Panią prezes MI Urszulą Kraus.
12 stycznia 2019 r. rycerze Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej przybyli licznie do Harmęż na kolejne już, a pierwsze w tym roku spotkanie modlitewno-formacyjne.
W najbliższą sobotę, 12 stycznia 2019 r. Stowarzyszenie "Rycerstwo Niepokalanej" Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne do Harmęż.