25 maja ponad 100 dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów wszystkich typów szkół wzięło udział w konferencji
Serdecznie zapraszamy na szlak pielgrzymi. Szczegóły poniżej.
W 80. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu pt. „Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”.
„Świadectwo” to tytuł sesji edukacyjnej poświęconej postaci franciszkanina, o. Maksymiliana Kolbe, który 80 lat temu został osadzony i zamordowany z niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz.
Franciszkańskie Dni Skupienia (FDS), na które cię zapraszamy są okazją do pogłębienia relacji z Bogiem i życia Nim w codzienności.
W numerze majowym „Rycerzyka Niepokalanej” kolejne bardzo ciekawe opowiadania. „Oczkiem, uszkiem i serduszkiem” czyli spotkanie ze Zbyszkiem i małymi rycerzami Niepokalanej.
Zbliża się termin nadsyłania prac na konkurs muzyczny o św. Maksymilianie. Zachęcamy do wzięcia udziału.
W sobotę, 17 kwietnia 2021 r., odbyły się 19. Dni Kolbiańskie, które z racji epidemii miały formę online. Transmisję prowadziło Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.
Okoliczności powstania Rycerstwa Niepokalanej były podobne do obecnych czasów: manifestacje na ulicach oraz epidemia hiszpanki – powiedział o. Grzegorz M. Owsianko z Niepokalanowa podczas spotkania ze studentami w Krakowie.
Boże Miłosierdzie to największy dar dla każdego z nas, a szczególnie „dla biednych grzeszników” – jak pisała św. s. Faustyna w swoim „Dzienniku”.
We środę, 31 marca 2021 r. minęła 100. rocznica śmierci o. Wenantego Katarzyńca. Tego dnia przy grobie kandydata na ołtarze w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla franciszkanie zainaugurowali Rok Czcigodnego Sługi Bożego. Uroczystość była transmitowana przez Radio i Telewizję Fara.
W numerze kwietniowym „Rycerzyka Niepokalanej” m.in. dalsze przygody Małgosi i Kuby w opowiadaniu o objawieniu Maryi w La Salette, Kącik ministranta, Warsztaty Rycerskie, a w nich jak zrobić baranka z masła.