Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyDiecezjalne spotkanie modlitewno- formacyjne Rycerstwa Niepokalanej w Woli - 22.06.2024

"Nie martwicie się" - te słowa z Ewangelii kilkakrotnie powtarzane niech będą dla nas wskazówką, aby zaufać Bożej Opatrzności, zawierzyć siebie Niepokalanej, bo wtedy jesteśmy zawsze w Jej niepokalanych, matczynych rękach. Gdy obejrzymy się wstecz, to zrozumiemy czuwającą nad nami Opatrzność Bożą." powiedział w swojej homilii o. Arkadiusz Bąk OFMConv. 

Kolejne już i ostatnie w tym roku formacyjnym spotkanie modlitewno- formacyjne odbyło się w zaprzyjaźnionej Woli, która przywitała nas deszczem, ale żegnała pięknym słońcem.

O. Arkadiusz Bąk OFMConv w swojej konferencji odwołał się do tekstu z Pism św. Maksymiliana o trudnościach, jakie towarzyszyły mu przy zakładaniu RN i porównał je z naszymi trudnościami, z jakimi borykamy się na co dzień w naszych wspólnotach i w naszym prywatnym życiu. Wszystko, co piękne, Boże wymaga poświęcenia, rodzi się w bólach i nie przychodzi łatwo, bo szatan będzie zawsze przeszkadzał w Bożych dziełach. Także nie zrażajmy się, ale róbmy swoje mimo przeciwności, ale ze względu na nie właśnie. Mszy św. przewodniczył o. Arkadiusz Bąk OFMConv., a współkoncelebrował Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Piekarskiej, Dziekan Dekanatu Miedźna ks. Bogumił Mazurczyk. 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.