Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyIII Weekendowe Spotkanie Formacyjne MI w Harmężach - 26-27 kwietnia 2024 r.

"Dopóki żyjemy na tym świecie, nic nie jest stracone" - to temat III Weekendowego Spotkania MI, które odbyły się w Harmężach w dniach 26-27 kwietnia 2024 r. Na zaproszenie organizatorów pozytywnie odpowiedzieli i przybyli Rycerze z Lwówka Śląskiego, z Bielska- Białej, Oświęcimia, Głowienka, Bojszów, Radomska, Polanki Wielkiej, a także z trzech wspólont z Krakowa: z parafii św. br. Alberta, z młodzieżowej wspólnoty z Bazyliki św. Franciszka oraz Krakowa Mistrzejowic. Uczestnicy zjazdu mieli okazję wysłuchać homilii o. Kazimierza Malinowskiego OFMConv. - gwardiana tutejszego klasztoru, oraz konferencji o. Arkadiusza Bąka OFMConv. - wiceprezesa narodowego MI oraz asystenta prowincjalnego i diecezjalnego MI. Pracą w grupach kierowali liderzy z krakowskiej wspólnoty młodzieżowej MI. 

Spotkania w grupach poprzedzone zostały wprowadzeniem, którego tematem była tym razem rola lidera / każdego rycerza Niepokalanej, a także poruszone zostały zagadnienia związane z potencjalnymi trudnościami, jakie mogą pojawić się ppodczas pracy w grupach oraz omówiono przykładowe sposoby ich przezwyciężania. Praca w grupach opierała się o odpowiednio dobrane do tematyki, wcześniej wybrane teksty: z Ewangelii i z Pism św. Maksymiliana. Każda grupa pracowała dowolnie wybraną metodą. Podsumowaniem były wnioski każdej grupy wypracowane podczas pracy z tekstem oraz owocna dyskusja.

Urozmaiceniem spotkania formacyjnego w Centrum św. Maksymiliana był quiz online na temat życia św. Maksymiliana, a nagrodami dla zwycięzców wartościowe książki. Uczestnicy mogli wylosować cytaty z myśli świętego ukryte pod kodami QR oraz w formie tradycyjnej, a także losowo wybierali zasady kodeksu rycerskiego. Był to dobry czas wśród życzliwych, a także sposobność wymiany doświadczeń i sprawdzonych pomysłów, które z powodzeniem można wykorzystać podczas spotkań wspólnotowych i nie tylko. 

Centrum św. Maksymiliana w Harmężach zaprasza już na IV Weekendowe Spotkanie MI, które odbędzie się 7-8 czerwca 2024 r. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i aktywną współpracę.

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.