Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyWizyta rycerzy ze wspólnoty młodzieżowej MI z Krakowa.

W dnu 11.04.wspólnota Rycerstwa Niepokalanej z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej spotkała się jak zwykle w drugi czwartek miesiąca na Mszy św.

We Mszy św. uczestniczyli również zaproszeni goście z Krakowa.

Nasza wspólnota bardzo aktywnie włączyła się w uczestnictwo – czytanie słowa Bożego, śpiew psalmu, modlitwa wiernych, procesja z darami. Na koniec Mszy św. odśpiewaliśmy hymn Rycerstwa oraz zawierzyliśmy wspólnotę Niepokalanej.

Na spotkaniu w domu katechetycznym przywitaliśmy naszych gości z Krakowa. Krystian, Grzegorz, Karolina i Marianna są członkami wspólnoty młodzieżowej. Poprosiliśmy ich, aby opowiedzieli nam o swojej aktywności.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że spotykają się co tydzień w każdy poniedziałek. Ich spotkania mają różny charakter – dużo rozmawiają, prowadzą dyskusje w grupach, wyświetlają filmy lub zdjęcia z różnych wyjazdów, Współpracują ze wspólnotą Rycerstwa z trochę większym doświadczeniem. Ks. Proboszcz zapytał, jaka była ich droga do Rycerstwa. Każdy z nich krótko opowiedział jak to się stało, że są we wspólnocie. Byliśmy również ciekawi, jak układa się współpraca z osobami w naszym wieku, czy potrafią rozmawiać, rozwijać wspólne inicjatywy.

Okazuje się, że nie jest to proste. Każda grupa wiekowa ma swoje zainteresowania i sposób prowadzenia spotkań. Ale starają się współpracować. Zorganizowali wspólny opłatek i pielgrzymkę do Niepokalanowa. Było też pytanie, co robić, aby zachęcić do Rycerstwa, jak zainteresować, szczególnie ludzi młodych. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że najważniejsza jest modlitwa. Ale też nie bez znaczenia odpowiednia postawa Rycerza Niepokalanej.

Powinniśmy dawać taki przykład swoim zachowaniem, aby ludzie chcieli do nas przychodzić. Trzeba tez brać udział w różnych inicjatywach w swojej parafii abyśmy byli widoczni na zewnątrz.

Żyjmy duchem Niepokalanej i św. Maksymiliana. Nośmy cudowny medalik, ale też trzeba rozdawać medaliki innym.

Bardzo podobała się nam postawa naszych młodych gości. Opowiadali o byciu Rycerzem Niepokalanej w taki sposób, że trochę zazdrościliśmy im tej energii i zaangażowania.

Jesteśmy im wdzięczni, że przyjęli nasze zaproszenie i wprowadzili do naszej wspólnoty trochę świeżości. Ale dali też nadzieję, że bez względu na wiek i odległość jesteśmy wszyscy wspólnotą pod płaszczem Niepokalanej.

Maryja!

Autor: K.K.

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.