Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyWiosenny Zjazd Prezesów i Animatorów Rycerstwa Niepokalanej 12-14 kwietnia 2024 r.

"z Jezusem osiąga się cel każdej podróży, choćby ona była trudna i niebezpieczna, każdej wędrówki, także pod górę, także po kamieniach, osiąga się cel swojego życia. Trzeba Mu tylko zufać, przywoływać Jego obecności i pomocy." - powiedział prezes Rycerstwa Niepokalanej - o. Ryszard Żuber OFMConv. podczas Wiosennego Zjazdu Prezesów i Animatorów Rycerstwa Niepokalanej, który miał miejsce w Niepokalanowie w dniach 12 - 14 kwietnia pod hasłem: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła jako Rycerz Niepokalanej".  W swojej homilii do zgromadzonych wiernych o. Ryszard powiedział, że jedyną receptę na uszczęśliwienie człowieka ma Pan Jezus, sam Bóg i tylko On jest jedynym szafarzem tej łaski i szczęścia człowieka. O. Ryszard wskazał, ze Pan Jezus zaprasza nas do ufności i pokoju i tylko z Jezusem osiąga się cel każdej podróży, każdej wędrówki. "Trzeba Mu tylko zufać, przywoływać Jego obecności i pomocy. Trzeba mieć przede wszystkim Jezusa w swoim sercu, przez swoją wiarę i głęboką, autentyczną miłość do naszego Pana Jezusa Chrystusa. Właśnie takiej postawy zaufania Jezusowi i bycia, życia, działalności w obecności Jezusa uczy nas Matka Przenajświętsza." - wyjaśniał o. prezes.

O. Arkadiusz Bąk OFMConv w swojej homilii na zakończenie Zjazdu wskazał, że zadaniem rycerza Niepokalanej jest, wzorem uczniów Jezusa, opowiadać o Zmartwychwstałym, o swoim spotkaniu z Jezusem Chrystusem z żywym Bogiem. 

Uczestnicy Wiosennego Zjazdu mieli okazję wysłuchania dwóch konferencji: o. Ryszarda Żubera oraz p. Jana Hajdugi o Innocentym Wójciku - kandydacie na ołtarze. W sobotnie popołudnie niezwykle interesujący wykład pt.: "Krew i Woda w walce z mocami ciemności" wygłosił o. Paweł Warchoł. Był to także czas wielu spotkań, ciekawych rozmów i wzajemnej integracji.

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.