Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyPolsko-Czeskie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

W przed dzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP – 7 grudnia 2019 r. rycerze Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej zgromadzili się w Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie na spotkaniu modlitewno-formacyjnym.

„Oddanie siebie Bogu i Niepokalanej nie jest nam obce, bowiem czynimy to każdego dnia” – powiedział w konferencji wprowadzającej o. Arkadiusz. „Historia dwóch braci Kaina i Abla jeszcze mocniej pokazuje nam, że tylko ta ofiara jest Bogu przyjemna, która dawana jest w całości i prosto z serca. A taką ofiarę złożył nasz św. Maksymilian Kolbe oraz franciszkańscy męczennicy, wśród nich o. Michał Tomaszek mieszkający niespełna 4 km stąd”.

Następnie siostrzenica bł. Ojca Michała Tomaszka podzieliła się wspomnieniami o swoim wujku. „Michał dużo się modlił. W Niższym Seminarium Duchownym w Legnicy, po zgaszeniu świateł klękał przed figurką Matki Bożej przywiezionej z domu rodzinnego i długo się modlił” – powiedziała Maria Łopatka.

W okolicznościowym kazaniu o. Tomasz Pawlik powiedział: „W tym adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana, naszym nieodłącznym towarzyszem jest Maryja, która przewodzi i wskazuje na Chrystusa. W przeddzień Jej uroczystości we wspólnocie diecezjalnej i międzynarodowej Rycerstwa Niepokalanej chcemy błogosławić Boga za ten plan zbawienia świata, w którym mamy udział, którego też istotną częścią jest Niepokalana. Dziękujemy też za Ojca Maksymiliana, który w Maryi na nowo odkrył wzór do naśladowania”.  

W spotkaniu modlitewno-formacyjnym MI wzięli także udział rycerze Niepokalanej z Czech wraz z Asystentem br. Bogdanem oraz Prezes Itką, która podziękowała wszystkim za zaproszenie do Rychwałdu oraz wyraziła chęć dalszej współpracy Polsko-Czeskiej na polu „zdobywaniu dusz dla Chrystusa przez Niepokalaną”.

Na zakończenie Eucharystii Asystent diecezjalny MI zawierzył Niepokalanej wszystkie wspólnoty i każdego z osobna.

W spotkaniu uczestniczyli także kapłani diecezjalni: ks. Rafał Brzuchański, proboszcz ze Świnnej oraz ks. Jerzy Kolasiński, proboszcz z nowopowstałej wspólnoty MI z Pewli Wielkiej.

„Na ręce o. Tomasza Pawlika i Prezesa Grzegorza Kijasa z serca dziękujemy lokalnej wspólnocie MI z Rychwałdu za wspaniałe zorganizowanie tego spotkania oraz gościnne przyjęcie” – powiedziała Prezes diecezjalna MI Urszula Kraus.

Następne spotkanie modlitewno-formacyjne MI zostało zaplanowane na 25 stycznia 2020 roku w Bielsku-Białej na osiedlu Karpackim.

 

Nagrania mp3 już w krótce.

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.