Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Nowenna za wstawiennictwem o. Kolbego

Po jego śmierci już nic nie było tak samo. Oddał życie za jednego więźnia, a ocalił człowieczeństwo wielu. Święty Maksymilian Maria Kolbe to jeden z najpopularniejszych świętych, który także dzisiaj wstawia się za nami u Boga o czym świadczą liczne cuda otrzymane przez jego przyczynę.


Rekolekcje dla młodzieży 2019 - zapowiedź

Rekolekcje w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach to czas wspólnoty, modlitwy, zabawy i refleksji. To wszystko w duchu wielkiego Polaka – św. Ojca Maksymiliana M. Kolbego


78. rocz. śmierci św. Maksymiliana

14 sierpnia 2019 r. na terenie byłego obozu Auschwitz odbędą się uroczystości 78. rocznicy męczeńskiej śmierci polskiego franciszkanina o. Maksymiliana Marii Kolbego.


Studia mariologiczne

Od 1 czerwca do 4 października 2019 r. Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” w Niepokalanowie prowadzi rekrutację na studia mariologiczne.


Rekolekcje Charyzmatyczne w Harmężach

W dniach 23 czerwca – 2 lipca 2019 roku w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbyły się Rekolekcje Charyzmatyczne i Apostolskie w ramach Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej.


Nabożeństwo Fatimskie - Rychwałd - 13.07.2019 r.

Nabożeństwo fatimskie w Rychwałdzie rozpoczęło się sakramentem pojednania o godzinie 17.00. W tym dniu w sposób szczególny pielgrzymowały do Rychwałdu wspólnoty Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej z terenu naszej diecezji. Liturgii Mszy św. przewodniczył dziekan żywiecki ks. Stanisław Kozieł z Zabłocia.


Matka Boża z Akita - rekolekcje. Harmęże 4-7 lipca 2019 r.

W dniach od 4 do 7 lipca 2019 roku o. Piotr Cuber OFMConv asystent prowincjalny MI i dyrektor Centrum św. Maksymiliana w Harmężach poprowadził coroczne rekolekcje MI. Dla rycerzy Niepokalanej jest to najważniejszy czas w roku - wspólna modlitwa, czas refleksji i nauka, która wskazuje rycerzom drogę działania na kolejny po wakacjach rok.


Spotkanie dzieci w Niepokalanowie

Serdecznie zapraszamy na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się 14 września 2019 r. w Niepokalanowie.


Dzień skupienia u Klarysek

"Wpatruj się w Niego [Chrystusa], rozmyślaj o Nim, uwielbiaj i staraj się Go naśladować" /św. Klara z Asyżu/


Nowi Animatorzy Rycerstwa Niepokalanej

W dniach 6-8 czerwca 2019 roku odbyły się dni skupienia przed Błogosławieństwem Animatorów. Poprowadził je moderator SEN – o. Robert M. Stachowiak.


Formacja animatorów MI

Formacja w SEN ma przede wszystkim rozbudzić ducha ewangelizacyjnego. Ma również pomóc rozeznać powołanie na animatora Rycerstwa Niepokalanej (MI) oraz przygotowywać do tej posługi.


Spotkanie modlitewne Rycerzy Niepokalanej w Woli

„Głęboko w to wierzę i o to też się modlę, aby obecność Rycerzy Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej w Waszej Parafii p.w. Matki Bożej Piekarskiej w Woli, przyczyniła się do rozwoju MI w Archidiecezji Katowickiej”.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.