Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Nowy Prezes MI w Świnnej

Od piątku 18 października 2019 r. Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej ma nowego Prezesa Rycerstwa Niepokalanej, którym został Henryk Kuźnik.


Spotkanie MI w Rzymie

Szkoły, przedszkola, rozgłośnie radiowe i telewizja to tylko niektóre dzieła jakie prowadzą członkowie Rycerstwa Niepokalanej na całym świecie.


Rocznica kanonizacji św. Maksymiliana

„Dla Maksymiliana świętość nie była traktowana jako coś nadzwyczajnego, to nie był żaden luksus, dla niego istotą świętości była normalność”


Rycerzyk Niepokalanej

W październikowym numerze Rycerzyka Niepokalanej, którego tematem jest owoc Ducha Świętego – wstrzemięźliwość, znajdziecie: kolejną przygodę rycerza Zbyszka i jego przyjaciół


100-lecie Rycerstwa Niepokalanej w Polsce

W 2017 roku obchodziliśmy 100 lat od powstania Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana Kolbego w Rzymie. W tym roku przypada 100 lat od pierwszego spotkania MI na ziemi Polskiej.


Opera o św. Maksymilianie

W niedzielę 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii zostanie wystawiona kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: Zapomniani chłopcy w której Ojciec Maksymilian Kolbe odrodzi się jako duch i opowie historię męczenników japońskich.


Audycje MI w Radio i

Z radością informujemy, iż audycje Rycerstwa Niepokalanej, które są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia od września w każdą niedzielę o godz. 21:10 mogą państwo słuchać także w Białymstoku w „ Radio i ”.


Polska Szkoła Duchowości Maryjnej

Zbliża się przedostatnie w tym roku spotkanie formacyjne Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej zaplanowane na 13-15 września 2019 roku.


Św. Maksymilian w Pewli Wielkiej

- On jest kopią Chrystusa, bo nie ma większej miłości, gdy ktoś swoje życie oddaje za przyjaciół swoich. I on także jest patronem dzisiejszych naszych niełatwych czasów - mówił ks. proboszcz Jerzy Kolasiński podczas powitania relikwii męczennika z Auschwitz.


Z Niepokalaną w sercu Kościoła

„Z Niepokalaną w sercu Kościoła” pod takim hasłem w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbyły się w dniach 10-14 sierpnia 2019 r. młodzieżowe rekolekcje.


Pielgrzymka MI diecezji bielsko- żywieckiej do Cvilin w Czechach - 10.08.2019 r.

"Świat potrzebuje dobrych wzorców, potrzebuje świętych, potrzebuje również Rycerzy Niepokalanej. Europa potrzebuje wyznawców Chrystusa, a więc ludzi, którzy mają odwagę wierzyć Bogu i żyć Jego słowem. Z pewnością również Czechy i Polska potrzebują świadków Ewangelii." - mówił o. Tomasz Pawlik OFMConv. podczas wygłoszonej konferencji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Cvilin.


III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci

Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia organizuje wyjazd do Niepokalanowa na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się 14 września 2019 r.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.