Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Zakończyły się XIX Dni Kolbiańskie

W sobotę, 17 kwietnia 2021 r., odbyły się 19. Dni Kolbiańskie, które z racji epidemii miały formę online. Transmisję prowadziło Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.


Spotkanie ze studentami w Krakowie

Okoliczności powstania Rycerstwa Niepokalanej były podobne do obecnych czasów: manifestacje na ulicach oraz epidemia hiszpanki – powiedział o. Grzegorz M. Owsianko z Niepokalanowa podczas spotkania ze studentami w Krakowie.


Spotkanie formacyjne MI

Boże Miłosierdzie to największy dar dla każdego z nas, a szczególnie „dla biednych grzeszników” – jak pisała św. s. Faustyna w swoim „Dzienniku”.


Uroczysta inauguracja Roku Ojca Wenantego Katarzyńca

We środę, 31 marca 2021 r. minęła 100. rocznica śmierci o. Wenantego Katarzyńca. Tego dnia przy grobie kandydata na ołtarze w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla franciszkanie zainaugurowali Rok Czcigodnego Sługi Bożego. Uroczystość była transmitowana przez Radio i Telewizję Fara.


Rycerzyk Niepokalanej - kwiecień 2020

W numerze kwietniowym „Rycerzyka Niepokalanej” m.in. dalsze przygody Małgosi i Kuby w opowiadaniu o objawieniu Maryi w La Salette, Kącik ministranta, Warsztaty Rycerskie, a w nich jak zrobić baranka z masła.


O Rycerstwie Niepokalanej słów kilka

W myśl świętego Maksymiliana Marii Kolbego: ,,Zdobyć cały świat dla Niepokalanej Dziewicy, by Ona, a przez Nią Chrystus zakrólował w duszach wszystkich ludzi" - powstało Rycerstwo Niepokalanej (dawniej: Militia Immaculatae - MI).


XIX Dni Kolbiańskie online

Już po raz 19. Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego i Franciszkanie z Harmęż organizują Dni Kolbiańskie, na które zapraszają w sobotę 17 kwietnia 2021 r.


Wybory w Głowience na Podkarpaciu

W niedzielę 14 marca 2021 r. odbyły się wybory do lokalnego Zarządu Rycerstwa Niepokalanej przy parafii św. Maksymiliana Kolbego w Głowience na Podkarpaciu.


Rycerzyk Niepokalanej - marzec 2021

Zachęcamy dzieci do lektury marcowego „Rycerzyka Niepokalanej”. W najnowszym numerze: dalsze przygody rycerzyka Zbyszka, spotkanie z Guido – bohaterem Jezusa, podróż do Portugalii, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny.


Spotkanie modlitewno- formacyjne w Harmężach

W sobotę 27 lutego w Harmężach odbyło się kolejne spotkanie formacyjno- modlitewne Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko- żywieckiej.


Spotkanie modlitewno-formacyjne w Harmężach

Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanej na spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się 27 lutego br. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.


Materiały Formacyjne MI – marzec 2021

Materiały Formacyjne dla wspólnot Rycerstwa Niepokalanej na marzec do pobrania poniżej.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.