Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyOpłatek w diecezji katowickiej

W czwartek 18 lutego 2018 r. w Parafii Matki Bożej Piekarskiej w Woli (diec. katowicka) odbyło się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca.

Proboszcz parafii, ks. Bogumił Mazurczyk podziękował wspólnotom za obecność i wkład w życie parafii. Następnie ksiądz proboszcz przywitał zebranych na tą okoliczność gości: ojca Arkadiusza Bąka asystenta Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Anetę Gierbuszewską, animatorkę Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej, działającej przy Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Ojciec Arkadiusz w pierwszej kolejności podziękował księdzu proboszczowi za pomoc i umożliwienie trzyletniej formacji swoim parafianom Anecie i Mateuszowi.

„Bardzo się cieszę, że jest dzisiaj z nami po raz pierwszy w tej wspólnocie Aneta, gdyż przez ostatnie trzy lata intensywnie poznawała charyzmat Rycerstwa Niepokalanej, a teraz ponownie wraca do swojej parafii, aby swoim doświadczeniem i wiedzą wspierać tutejszą wspólnotę MI” - powiedział o. Arkadiusz.

Aneta w swoim wystąpieniu zapewniła swojego proboszcza, że dołoży wszelkich starań, aby wspólnota Rycerstwa w Woli rozrastała się i rozprzestrzeniała na inne parafie diecezji katowickiej.

Następnie przy śpiewie kolęd i pastorałek uczestnicy spotkania wyrażali radość z Narodzin Jezusa Chrystusa.

 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.