Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Rekolekcje młodzieżowe w Harmężach

W dniach 10-14 sierpnia 2018 roku w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia odbywały się młodzieżowe rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej.


77. rocznica męczeństwa św. Maksymiliana

77 lat temu podczas apelu w niemieckim obozie Auschwitz 29 lipca 1941 r. franciszkanin Maksymilian Maria Kolbe dobrowolnie oddał życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, jednego z dziesięciu skazanych na śmierć głodową w odwecie za ucieczkę Polaka Zygmunta Pilawskiego.


Przekazanie relikwii św. Maksymiliana dla Świnnej

„Ku większej chwale Boga Trójcy Jedynego oraz Najświętszej Dziewicy Maryi, Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych przekazuje relikwie włosy św. Maksymiliana Marii Kolbego dla Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej” k. Żywca.


Młodzi Rycerze patrzą w przyszłość

W dniach 3-5 sierpnia 2018 r. uczestnicy Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej z Harmęż wybrali się do Brennej. Celem wyjazdu wspólnotowego wspólnoty z Harmęż było podsumowanie pracy działań w roku 2017/18 oraz przedstawienie inicjatyw na kolejny rok formacyjny.


Słoik zawierzenia

Słoik Zawierzenia jest przygotowaniem do poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według Traktatu o Prawdziwym (Doskonałym) Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.


Nowenna za wstawiennictwem o. Kolbego

Po jego śmierci już nic nie było tak samo. Oddał życie za jednego więźnia, a ocalił człowieczeństwo wielu. Święty Maksymilian Maria Kolbe to jeden z najpopularniejszych świętych, który także dzisiaj wstawia się za nami u Boga o czym świadczą liczne cuda otrzymane przez jego przyczynę.


Rycerze u Matki Rychwałdzkiej

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło 13 lipca w nabożeństwie fatimskim w sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej – Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie koło Żywca.


ZDUMIEWAJĄCA BLISKOŚĆ BOGA

"Trzeba przynajmniej raz w roku obejrzeć dom, przez rekolekcje, czy nie ma gdzie szczeliny (...). Pan Bóg da łaski obficie. Ty zaś musisz w milczeniu i skupieniu pracować, przeżuwać słyszane nauki i czynić postanowienia..." Tak widział rolę rekolekcji w życiu człowieka sam św. Maksymilian. O ich celu tak pisał: "Ćwiczenia duchowe mają to na celu, aby człowiek się przezwyciężał, uporządkował życie, nie kierował się żadnym uczuciem nieuporządkowanym i aby zbawił duszę swoją." 


Rekolekcje charyzmatyczne MI

W dniach 25.06-04.07.2018 r. w Klasztorze Franciszkanów w Harmężach odbyły się Rekolekcje Charyzmatyczne Rycerstwa Niepokalanej (RChMI).


Rekolekcje dla młodzieży 2018

Do Rycerstwa Niepokalanej należą nie tylko dorośli, ale także młodzież i dzieci. Dlatego zmyślą o młodzieży ponadgimnazjalnej od 10 do 14 sierpnia organizowane są rekolekcje.


SPOTKANIE MODLITEWNE W STAREJ WSI

23 czerwca 2018 roku rycerze diecezji bielsko-żywieckiej spotkali się na ostatniej przed wakacjami wspólnej modlitwie i formacji.


Rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej

Czas wakacji to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiary i przeżycia spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.