Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Rycerze Niepokalanej dziękują za wolność Ojczyzny

„Dziś żyjemy w innej Polsce, wcale nie idealnej, ale mino wszystko innej – wolnej. Czemu to zawdzięczamy?” – pytał na początek spotkania diecezjalnego Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej o. Arkadiusz Bąk.


Pieśni dla Rycerzy Niepokalanej

Nieustannie powstaje zbiór pieśni dla Rycerzy Niepokalanej, którzy przed ważnymi uroczystościami będą mogli łatwo znaleźć tekst, nuty oraz odsłuchać poprawnego nagrania.


Rycerze dziękują za wolność Ojczyzny - zapowiedź

Wolność naszej Ojczyzny zawdzięczamy wielu bohaterom, którzy o nią walczyli a nawet oddali swoje życie. Wśród nich są także liczni święci i błogosławieni, którzy swoim nauczaniem, a przede wszystkim własnym przykładem przyczynili się do wewnętrznej wolności Polaków i Polek.


Rycerze Niepokalanej codziennie w radio

Od 1 października 2018 r. na antenie Radio Niepokalanów można wysłuchać krótkich rozważań do modlitwy Anioł Pański (godz. 12:00), które przygotowywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach przez Rycerzy Niepokalanej.


Spotkanie Modlitewne w Oświęcimiu

20 października 2018 roku w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.


LIDERZY MI W NIEPOKALANOWIE

Jezus Chrystus jest źródłem mądrość niestworzonej, od którego wypływa inne źródło mądrości, a jest nim Matka Boża, mądrość stworzona. Od Matki Bożej uczymy się jako rycerze Niepokalanej bycia mądrymi w codziennym życiu - zaznaczył asystent narodowy Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" w Polsce podczas jesiennego spotkania liderów MI.


101 ROCZNICA POWSTANIA MI

101 lat temu w Rzymie o. Maksymilian Kolbe zakłada Rycerstwo Niepokalanej.


Liderzy w Harmężach

W dniach 5-7 października 2018 r. w Harmężach k. Oświęcimia, w Centrum św. Maksymiliana, Franciszkanie przeprowadzili kolejne spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem „Ewangelizacja w komunii”.


Spotkanie Liderów MI w Harmężach

Franciszkanie z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach zapraszają na spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej, które odbędzie się w dniach 5-7 października 2018 r. w Harmężach k. Oświęcimia.


II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci

W sobotę 15 września 2018 r. w Niepokalanowie odbyło się II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia wyjechały aż 3 autokary, w sumie 137 osób.


Wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana

Św. Maksymilian niejednokrotnie powtarzał, że tylko miłość jest twórcza, a nienawiść prowadzi donikąd. Chcemy w sposób szczególny uczcić tego wielkiego Świętego, wprowadzając jego relikwie do naszej wspólnoty...


II Ogólnopolskie Spotkanie - zapowiedź

Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia organizuje wyjazd do Niepokalanowa na II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się 15 września 2018 r.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.