Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

78. rocz. śmierci św. Maksymiliana

14 sierpnia 2019 r. na terenie byłego obozu Auschwitz odbędą się uroczystości 78. rocznicy męczeńskiej śmierci polskiego franciszkanina o. Maksymiliana Marii Kolbego.


Studia mariologiczne

Od 1 czerwca do 4 października 2019 r. Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” w Niepokalanowie prowadzi rekrutację na studia mariologiczne.


Rekolekcje Charyzmatyczne w Harmężach

W dniach 23 czerwca – 2 lipca 2019 roku w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbyły się Rekolekcje Charyzmatyczne i Apostolskie w ramach Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej.


Nabożeństwo Fatimskie - Rychwałd - 13.07.2019 r.

Nabożeństwo fatimskie w Rychwałdzie rozpoczęło się sakramentem pojednania o godzinie 17.00. W tym dniu w sposób szczególny pielgrzymowały do Rychwałdu wspólnoty Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej z terenu naszej diecezji. Liturgii Mszy św. przewodniczył dziekan żywiecki ks. Stanisław Kozieł z Zabłocia.


Matka Boża z Akita - rekolekcje. Harmęże 4-7 lipca 2019 r.

W dniach od 4 do 7 lipca 2019 roku o. Piotr Cuber OFMConv asystent prowincjalny MI i dyrektor Centrum św. Maksymiliana w Harmężach poprowadził coroczne rekolekcje MI. Dla rycerzy Niepokalanej jest to najważniejszy czas w roku - wspólna modlitwa, czas refleksji i nauka, która wskazuje rycerzom drogę działania na kolejny po wakacjach rok.


Spotkanie dzieci w Niepokalanowie

Serdecznie zapraszamy na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się 14 września 2019 r. w Niepokalanowie.


Dzień skupienia u Klarysek

"Wpatruj się w Niego [Chrystusa], rozmyślaj o Nim, uwielbiaj i staraj się Go naśladować" /św. Klara z Asyżu/


Nowi Animatorzy Rycerstwa Niepokalanej

W dniach 6-8 czerwca 2019 roku odbyły się dni skupienia przed Błogosławieństwem Animatorów. Poprowadził je moderator SEN – o. Robert M. Stachowiak.


Formacja animatorów MI

Formacja w SEN ma przede wszystkim rozbudzić ducha ewangelizacyjnego. Ma również pomóc rozeznać powołanie na animatora Rycerstwa Niepokalanej (MI) oraz przygotowywać do tej posługi.


Spotkanie modlitewne Rycerzy Niepokalanej w Woli

„Głęboko w to wierzę i o to też się modlę, aby obecność Rycerzy Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej w Waszej Parafii p.w. Matki Bożej Piekarskiej w Woli, przyczyniła się do rozwoju MI w Archidiecezji Katowickiej”.


Spotkanie modlitewno-formacyjne w Woli

Wspólnota MI z Woli k. Pszczyny zaprasza rycerzy Niepokalanej i sympatyków na spotkanie modlitewne do Kościoła p.w. Matki Bożej Piekarskiej (ul. Pszczyńska 26). Spotkanie odbędzie się 15 czerwca o godzinie 10.00.


Matka Boża z Akita - rekolekcje

Tematem tegorocznych rekolekcji będzie przesłanie Matki Bożej z Akita. Akita to jedyne miejsce objawień Matki Bożej na ziemi Japońskiej. Objawienia mało znane, ale bardzo ważne w kontekście obecnej sytuacji na świecie i w Kościele.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.