Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyDiecezjalne spotkanie modlitewno- formacyjne Rycerstwa Niepokalanej w Starej Wsi

Po nieco dłuższej przerwie do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego licznie przybyli rycerze Niepokalanej na kolejne spotkanie modlitewno- formacyjne diecezji bielsko- żywieckiej. Mszy św. przewodniczył o. Arkadiusz Bąk OFMConv., współkoncelebrowali: ks. proboszcz Szymon Tracz, o. Tomasz Pawlik OFMConv. i ks Grzegorz Guga. Do starowiejskiej parafii pielgrzymi przybyli z Bielsko- Białej, Żywca, Rychwałdu, Świnnej, Harmęż, Pewli Wielkiej, Nowej Wsi i Ciśca. Ks.Grzegorz Guga skierował do zgromadzonych Słowo Boże, w kazaniu poruszył serca wszystkich pielgrzymów. Przypomniał, że rycerz Niepokalanej jest w Kościele, jest Jego częścią i powinien być wytrwałym na modlitwie, pozwolić się prowadzić. Nawiązał do Patronki dzisiejszego dnia - błogosłąwionej Karoliny Kózkównej, której ścieżka życia była prosta i czysta, choć naznaczona bólem i cierpieniem. Tak, jak ona i my powinniśmy wiedzieć, że na końcu tej ścieżki życia każdego z nas czeka na nas Sam Jezus Chrystus z otwartymi ramionami.

Po Mszy św. i odnowieniu Aktu Poświęcenia się Niepokalanej, ks. dr Szymon Tracz opwiedział nam niezwykle interesującą historię powstania Kościoła w Starej Wsi, pokazał i opisał wartościowe dzieła sztuki znajdujące się w starowiejskiej Świątyni i w Muzeum na Plabanii, które także mieliśmy niepowtarzalną okazję zwiedzić. 

Wyjątkowym doświadczeniem dla nas wszystkich była także wizyta w Starej Szkole. Cóż za przeżycia!!!

A potem był czas na rozmowy przy żurku, kawie, herbacie i ciastku w miłej i niepowtarzalnej atmosferze. Kto był - doświadczył, kto nie był - będzie miał wkrótce okazję - tym razem w Ciścu 16 grudnia. Do zobaczenia :)

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.