Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyRekolekcje dla młodzieży w Harmężach

W wigilię uroczystości św. Maksymiliana M. Kolbego w Harmężach rozpoczęły się rekolekcje dla młodzieży, które poprowadziły Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, miejscowi Franciszkanie oraz Asystent MI diecezji kieleckiej ks. Sebastian Seweryn.

Młodzież wzięła udział w uroczystościach 81. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana, która rozpoczęła się w niedzielę 14 sierpnia nabożeństwem Transitus, po którym uczestnicy spotkania udali się w pieszej pielgrzymce do byłego obozu Auschwitz na Eucharystię.

„Te rekolekcje były dobrą okazją, aby odmłodzić siebie, swoją wiarę i ducha. Na co dzień w kościele widzimy starsze osoby, młodych ludzi ubywa, ale jednak są jeszcze osoby młode, które wierzą” – powiedział Karol uczestnik rekolekcji. 

Agata Misjonarka Niepokalanej Ojca Kolbego zauważyła, że “Były to piękne dni i owocne, widzieliśmy młodych ludzi, którym było bardzo dobrze ze sobą, na tym nam też zależało, aby mogli spędzić ten czas w takiej jedności. Chcieliśmy, aby ta wspólnota była zawiązana wokół Chrystusa i św. Maksymiliana, gdyż nasze Centrum ma właśnie taki cel” - podkreśliła Misjonarka.

Uczestnicy tegorocznych rekolekcji dla młodzieży zastanawiali się nad drogą, która prowadzi mnie do życia, albo od niego odciąga. Pomocą w rozważaniach był przykład św. Maksymiliana, który różne doświadczenia przyjmował pokornie, gdyż z nim była Niepokalana. To Ona przeprowadziła go przez próby do nieba.

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.