Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyNowa Prezes MI we Wrocławiu

W 8. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, 27 kwietnia 2022 roku we franciszkańskiej Parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu odbyły się wybory Zarządu Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej". Przewodniczył im o. Arkadiusz Bąk OFMConv, Asystent ds. Rycerstwa Niepokalanej krakowskiej prowincji franciszkanów z Harmęż.

Głosowanie odbyło się także w obecności asystenta lokalnego o. Marcina Buntowa. Na wstępie wezwaliśmy Ducha Świętego przez odśpiewanie Hymnu " O Stworzycielu Duchu przyjdź ". Następnie dokonaliśmy wyboru prezesa, którym została Karolina Litwinek, najmłodsza członkini wspólnoty. Nowa Prezes zaproponowała pozostałych członków Zarządu: Ewę Pancewicz (wiceprezes), Helenę Jasiukowicz (sekretarz), Irenę Wodopian (ekonom), Halinę Ulas (doradca) i Marię Florek-Kamionkę (doradca ds. młodzieży). Wybór został potwierdzony przez pozostałych członków wspólnoty.

Po zakończeniu spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w ogrodzie klasztornym, po czym rycerze Niepokalanej wraz z nowym zarządem udali się do franciszkańskiej świątyni na Mszę świętą, aby podziękować Bogu za prace dotychczasowego zarządu oraz prosić o potrzebne łaski dla nowego zespołu i całej wspólnoty. 

Podczas homilii główny celebrans o. Arkadiusz nawiązując do Ewangelii z dnia, podkreślił m.in., że naszym zadaniem jest prowadzenie ku światłu ludzi pogrążonych w ciemności grzechu, których współcześnie wciąż nie brakuje.

„Mamy wielką nadzieję na odnowiony zapał i nowe inicjatywy wspólnotowe dla Niepokalanej Matki Zmartwychwstałego Pana, tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 40-lecie istnienia naszej wspólnoty” – zaznaczyła ustępująca prezes.

Uroczystości rocznicowe najprawdopodobniej odbędą się w październiku br.

Ewa Pancewicz

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.