Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie diecezjalne MI - formacyjno-modlitewne w Żywcu

"Słowa takie jak: nieprzyjaciel, nienawiść w czasie trwającej obecnie wojny w Ukrainie są dla nas zrozumiałe, one może nam towarzyszą, może nawet są w nas. A Jezus przynosi nam nowe prawo, prawo miłości. I jeśli go nie przyjmiemy, nic się nie zmieni. Szczególnie dziś, gdy brat zabija brata w imię ludzkiego prawa, słowa Jezusa Chrystusa: „Miłujcie się, miłujcie nieprzyjaciół waszych”  są aktualne – powiedział o. Arkadiusz Bąk podczas homilii w trakcie kolejnego spotkania modlitewno- formacyjnego Rycerstwa Niepokalanej w Konkatedrze w Żywcu.  12 marca 2022 r. w Konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu Mszy św. przewodniczył o. Arkadiusz Bąk OFMConv., a koncelebrował o. Tomasz Pawlik OFMConv. - asystent MI z Rychwałdu. 

W tym dniu do żywieckiej świątyni przyjechali rycerze Niepokalanej i sympatycy MI z całej diecezji bielsko-żywieckiej i katowickiej, aby wspólnie modlić się o pokój na wschodzie i pokój w ludzkich sercach. Spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową, którą poprowadził o. Arkadiusz Bąk OFMConv, asystent diecezjalny MI. Rozważania Drogi Krzyżowej oparte o słowa i życie św. o. Maksymiliana Kolbe i o. Wenantego Katarzyńca przygotowała wspólnota MI w Żywcu, a prowadziła prezez MI w Żywcu - p. Teresa Juchniewicz. 

O. Arkadiusz wskazał także na szczególne wyzwania, jakie stawia współczesny czas przed rycerzami Niepokalanej, którzy powinni być mocni w wierze, codziennie się nawracać i być przykładem w swoich rodzinach, środowiskach zamieszkania i pracy.  

Po najważniejszej części spotkania, uczestnicy umocnieni Słowem i Eucharystią poświęcili siebie, swoje rodziny, Rosję i cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi i błagali o nawrócenie ludzkich serc Aktem Poświęcenia Niepokalanej św. o Maksymiliana Marii Kolbego: " O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza, Ty, której Bóg cały porzą­dek miłosierdzia, powierzyć raczył, ja, niegodny grzesznik, rzucam się do stóp Twoich kornie błagając, abyś mnie całe­go i zupełnie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała i z całym mym życiem, śmiercią i wieczno­ścią, cokolwiek Ci się podoba. Użyj także, jeżeli zechcesz, mnie całe­go, bez żadnego zastrzeżenia, do doko­nania tego, co o Tobie powiedziano: „Ona zetrze głowę twoją”, jako też: „Wszystkie herezje samaś zniszczyła na całym świecie” abym w Twoich niepo­kalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do zaszcze­pienia i jak najsilniejszego wzrostu Twej chwały w tylu zbłąkanych i obojętnych duszach, a w ten sposób do jak największego rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego, albo­wiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę na­wrócenia i uświęcenia wypraszasz, przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski z Naj­słodszego Serca Jezusowego na nas spływają. Dozwól mi chwalić Cię, o Panno Prze­najświętsza. Daj mi moc przeciwko nieprzyjacio­łom Twoim."

Ks. proboszcz Grzegorz Gruszeck - gospodarz miejsca, który nie mógł być z nami od początku, przywitał wszystkich i zaprosił do sali na agape. Był to czas wspólnych rozmów, poczęstunku i wymiany doświadczeń i pomysłów. W tym czasie spotkał się również Zarząd MI diecezji bielsko-żywieckiej w rozszerzonym składzie, aby omówić najważniejsze plany na ten rok oraz przypomnieć zadania i rolę lidera MI. 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.