Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie MI we Wrocławiu

W poniedziałek 21 lutego 2022 w kawiarence parafialnej odbyło się szczególne spotkanie wspólnoty MI z parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu. W tym dniu odwiedził nas o. Arkadiusz Bąk - asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej.  Był również nasz opiekun o. Marcin Buntow. Spotkanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu Rycerstwa Niepokalanej. Po przywitaniu o. Arka i modlitwie zostały  odczytane sprawozdania z działalności naszej grupy w 2021 roku.

O. Arkadiusz odczytał fragment  "Rycerza Niepokalanej" ze stycznia 1922 roku i wygłosił krótką konferencję o św. Maksymilianie i drogach Rycerstwa Niepokalanej. Zapadły nam w serca słowa o. Arka, że nic nie jest w stanie zatrzymać działania Niepokalanej. Zachęcił wspólnotę, aby działać na chwałę Bożą nie czekając na lepsze okoliczności, a Niepokalana będzie wspomagała dobre dzieła.

Na zakończenie o. Arkadiusz zaprosił rycerzy na nadchodzące wydarzenia MI dla regionu południowego, po czym udzielił błogosławieństwa. Zrobiliśmy także grupowe pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się do kościoła na Mszę św. koncelebrowaną. Przewodniczył o. Arkadiusz, który modlił się w intencji parafialnej grupy MI z okazji stulecia Rycerza Niepokalanej. Główny celebrans wygłosił kazanie odnoszące się do życia i działalności św. Maksymiliana. Podkreślił w nim, że Rycerz Niepokalanej nie powstał tylko dla wierzących, ale też dla akatolików, o których zbawienie też powinniśmy się troszczyć.

Eucharystię koncelebrowli o. Radosław Kramarski (proboszcz parafii), o. Mateusz Gliwa (wikariusz  klasztoru), o. Marcin Buntow (opiekun parafialny MI) oraz o. Piotr Kantorski, przy ołtarzu posługiwał o.dk. Dawid Bujas.

 

Karolina Litwinek, MI Wrocław

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.