Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyO Rycerstwie Niepokalanej słów kilka

W myśl świętego Maksymiliana Marii Kolbego: ,,Zdobyć cały świat dla Niepokalanej Dziewicy, by Ona, a przez Nią Chrystus zakrólował w duszach wszystkich ludzi" - powstało Rycerstwo Niepokalanej (dawniej: Militia Immaculatae - MI).
Nadrzędnym celem dla Rycerzy Niepokalanej jest przede wszystkim zbawienie oraz dążenie do nawrócenia niewiernych, by uznali i zjednali się z Bogiem oraz Kościołem.

RYCERSTWO W DOBIE PANDEMII

Trudny czas epidemii koronawirusa wiąże się niejednokrotnie z samotnością, brakiem kontaktu z najbliższymi, a także szczególną troską o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Ale oprócz tego, powinniśmy dbać również o kontakt z Wszechmogącym, który może przynieść nam ulgę i spokój duszy w tym niezwykle trudnym okresie. Istotną sprawą jest, by duchowo łączyć się z Maryją. Modlitwa, zawierzenie Jej i bliska relacja z Panem Bogiem dla nas, Rycerzy Niepokalanej ma SZCZEGÓLNE ZNACZENIE!

Jest to dobry czas, by skierować swoje prośby i powierzyć swoje sprawy Matce Kościoła. Pomimo tego, że COVID-19 zmienił niemalże każdą sferę naszego, dotychczasowego, ziemskiego życia - nie zmienił w żaden sposób Boga. Jego moc nadal działa, a my - powinniśmy błagać o Jego łaskę i dziękować za zesłane dobrodziejstwa.

 

KIM BYŁ MAKSYMILIAN MARIA KOLBE?

Nazwany na Chrzcie Świętym - Rajmundem, Maksymilian Kolbe już od najmłodszych lat powierzał swoje życie modlitwie i Bogu. Szczególnym wydarzeniem w Jego życiu było ukazanie się wizji dwóch koron:
Kiedy miał około 12 lat i jak każde dziecko - psocił, jego mama z wyrzutem zapytała się, co z niego wyrośnie. Słowa dotknęły chłopca, uciekł do pobliskiego kościoła w Pabianicach, w którym długo się modlił przed obrazem Matki Bożej, powtarzając słowa matki: „Co ze mnie wyrośnie?”. W pewnym momencie ukazała mu się Najświętsza Maryja Panna, trzymająca w rękach dwie korony: białą, na znak czystości i czerwoną, oznaczającą męczeństwo. Młodzieniec bez wahania je przyjął.
W młodości wstąpił do zakonu franciszkanów, gdzie przyjął imię Maksymilian.
Pomysł utworzenia stowarzyszenia Maryi Niepokalanej, skupiającego ludzi podążających do Królestwa Bożego. Bodźcem do tego działania były antykościelne wystąpienia włoskiej masonerii.
Od 1930 roku rozpoczął swoje życie misjonarskie - nawracając ludzi i rozprzestrzeniając ideę Rycerstwa Niepokalanej na całym świecie.
W czasie II Wojny Światowej w klasztorze Niepokalanów zorganizował obóz dla uchodźców. Został deportowany do obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie oddał swoje życie w bunkrze głodowym za innego więźnia - Franciszka Gajowniczka. Najświętsza Maryja Panna zabrała swego Rycerza do nieba, w dniu 14 sierpnia 1941 r., czyli w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia. Od tej pory - bunkier śmierci stał się świątynią działania Bożej chwały.

W tych trudnych chwilach powinniśmy kierować się naukami świętego Maksymiliana, który powierzył swoje życie i bezgranicznie zaufał Niepokalanej Pannie Maryi i Chrystusowi. Ojciec Kolbe w swoich naukach zapewnia nas, że miłosierny Bóg - jest w stanie wszystko zmienić w dobro.

Julia 

 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.