Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyWielkie Zawierzenie

Już za kilka dni rozpocznie się czwarta edycja Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Są to rekolekcje otwarte dla wszystkich. W dniach 6-22 sierpnia 2020 r. w Niepokalanowie uczestnicy rekolekcji będą spotykać się na codziennej na modlitwie różańcowej, Eucharystii i konferencji połączonej ze świadectwami. Pragnieniem organizatorów jest, aby w ciągu tych 17 dni spotkań zawierzyć Maryi jak najwięcej osób, instytucji, spraw, problemów.

 

Św. Maksymilian M. Kolbe mówił do współbraci w Grodnie 20 listopada 1927 r.: „Niepokalanów, do którego za kilka godzin mamy wyjechać, jest to miejsce obrane przez Niepokalaną i przeznaczone wyłącznie na szerzenie Jej czci. Wszystko, cokolwiek jest i będzie w Niepokalanowie, to Jej własność. My również zostaliśmy wybrani przez Niepokalaną, a przez to wybraństwo staliśmy się Jej własnością. Jutro przypada uroczystość Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Ona, Niepokalana, cała była oddana Bogu – i my również w wigilię tej uroczystości złóżmy ofiarę z siebie i oddajmy się jako nieużyteczne narzędzie w Jej ręce, a oddajmy się niepodzielnie, bez zastrzeżeń, na zawsze”.

Jak piszą bracia z Niepokalanowa, „Tu Maryja działa w sposób szczególny, wielu pielgrzymów doświadcza jej działania. Sami tego doświadczyliśmy na przełomie czerwca i lipca, kiedy u jednego z naszych braci zakonnych stwierdzono koronawirusa. Brat ten wrócił z wakacji i przez 5 dni przebywał z nami. Do dnia dzisiejszego przebywa na oddziale zakaźnym, walcząc o życie. Jego mama zmarła na korona wirusa a brat i żoną też trafili na oddział zakaźny. Na cały klasztor nałożono kwarantannę licząc się z tym, że w tak dużej grupie osób liczba zarażonych będzie znaczna. Około 30 braci miało z chorym kontakt bezpośredni. Po zrobieniu testów czekaliśmy na wyrok. Odpowiedź przyszła w pierwszą sobotę 4 lipca. Z 107 osób wszystkie miały wynik ujemny na koronawirusa. Urzędniczka z sanepidu stwierdziła to jest nie możliwe, sprawdzała kilka razy wyniki, na koniec orzekła: to jest cud!

Dla nas jest to potwierdzenie tego, że obrana 4 lata temu droga zawierzenia Maryi jest właściwa. Od listopada 2016 r. co miesiąc odbywają się w Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotkania „Oddaj się Maryi”, na których oddajemy Niepokalanej siebie i wszystkie swoje sprawy, problemy, zawierzamy Jej także innych ludzi, instytucje i sprawy naszej ojczyzny. W ciągu tych 4 lat z kilkuset osób spotkania urosły do kilku tysięcy uczestników. Z nich zrodziło się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, Sztafeta Różańcowa i wiele innych inicjatyw. Ludzie przybywają z kraju i zagranicy aby tutaj w tym świętym miejscu zawierzyć się Maryi całkowicie jak św. Maksymilian, św. Jan Paweł II, sł. Boży Kard. Stefan Wyszyński i wielu innych. Zawierzenie Maryi jest ratunkiem dla świata. Każdy może zawierzyć Niepokalanej wszystko co ma najcenniejsze. Niepokalane Serce Maryi jest najbezpieczniejszym miejscem w całym wszechświecie. Tam szatan nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał dostępu. W tych trudnych czasach Maryja przychodzi z pomocą tym, którzy Jej zaufali”.

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi – to akcja duchowa mająca na celu zawierzyć Niepokalanej jak najwięcej osób, instytucji i spraw. Każdego dnia oddajemy Matce Najświętszej kolejne dziedziny naszego życia: dziedzictwo Kolbińskie, gospodarkę i przemysł, rządzących, Kościół i dzieła nowej ewangelizacji, media, służbę zdrowia, bezpieczeństwo narodowe, kulturę, edukację i sztukę, sportowców i rodziny. Każdego dnia możemy zawierzyć Maryi wszystkie osobiste i społeczne sprawy. Nie ma takiej rzeczywistości, z którą Matka Boża nie dałaby rady.

Dla osób, które pragną się wspólnie modlić, ale nie mogą w tych dniach przybyć osobiście do Niepokalanowa będzie uruchomiona transmisja online na kanale YouTube NIEPOKALANÓW oraz transmisja radiowa na falach Radia Niepokalanów.

Swoje intencje można nadsyłać mailowo: zawierzenieintencje@gmail.com. Wszystkie nadesłane intencje są drukowane, składane przy ołtarzu i dołączane do codziennej ofiary Mszy Świętej.

W tym roku przez pierwsze 9 dni będą odbywać się rekolekcje różańcowe prowadzone przez franciszkanów z Niepokalanowa i p. Jana Budziaszka, perkusistę zespołu Skaldowie i apostoła różańca świętego. Jest to uwieńczenie trwającej nieprzerwanie 22 miesięcy Sztafety Różańcowej, w której udział wzięło 5040 uczestników. Każdy z nich modlił się różańcem w intencji uwolnienia nas, naszych rodzin i ojczyzny od wszelkich zniewoleń i skutków grzechów, jedną godzinę tygodniowo. Akcja potrwa do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą tzn. do 15 sierpnia. Więcej: https://niepokalanow.pl/klasztor/przydatne-informacje/sztafeta-rozancowa.

W dniach od 16 do 22 sierpnia podjęte zostaną natomiast tematy zagrożeń duchowych.

Zapraszamy!

 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.