Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyInauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój

Zarejestruj się i bądź świadkiem inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie, którego częścią jest Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Na uroczystość inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie można zarejestrować się wyłącznie poprzez formularz rejestracyjny dostępny poniżej.

>>>  FORMULARZ  <<<

O inicjatywie

Od wielu lat pragnieniem wspólnoty klasztornej i parafialnej w Niepokalanowie, oraz wielką potrzebą duchową pielgrzymów, licznie odwiedzających to szczególne miejsce, było utworzenie Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice w Niepokalanowie. Myśl ta urzeczywistniła się w 2017 roku. Początkowo sądziliśmy, że kaplica służyć będzie lokalnej społeczności i pielgrzymom. Jednak wydarzyło się coś niezwykłego, co należy odczytać jako przesłanie od Boga.

Realizując duchowy testament św. Jana Pawła II, który w swoim nauczaniu nieustannie wskazywał na znaczenie i potrzebę modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym, Communita Regina della Pace(Stowarzyszenie Królowej Pokoju), w 2008 roku podjęło dzieło stworzenia na świecie 12 Światowych Centrów Modlitwy o Pokój, tzw. 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, w których znajdować się będą kaplice modlitwy o pokój.

Centra powstają na wszystkich kontynentach, aby w ramach idei propagowania modlitwy w intencji pokoju i pojednania między ludźmi, łańcuchem modlitwy objąć całą ziemię. Budowane są w miejscach szczególnie doświadczonych skutkami wojen, konfliktów religijnych czy nienawiści rasowej.

Bazylika w Niepokalanowie, w 2017 roku, zaproszona została przez Stowarzyszenie Regina della Pace do grona 12 Światowych Centrów Modlitwy o Pokój . Jego częścią będzie Kaplica Wieczystej Adoracji. Propozycja powyższa została złożona ponieważ Niepokalanów jest miejscem naznaczonym obecnością św. Maksymiliana Kolbe, który w czasie II wojny światowej, złożył swoje życie w ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, wcześniej zawierzając je bezgranicznie Maryi Niepokalanej.

Po przygotowaniu projektu koncepcyjnego kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie, odkryliśmy list św. Maksymiliana Kolbe, który w 1934 roku, pisał z Japonii:

„…. Zapewne bazylika będzie spora według potrzeby, ale uboga i piękna harmonią wszystkich części, zgranych do jej jedynego celu: zbawić i uświęcić, jak najwięcej dusz przez Niepokalanów (…) wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle, pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Przenajświętszego Sakramentu. Bracia na zmianę adorują. Kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia….”

Treść tego listu odczytaliśmy z wielkim wzruszeniem i jako kolejny znak, że właśnie stąd, z Niepokalanowa, z naszej Ojczyzny, na cały świat, płynąć ma nieustająca modlitwa o pokój. Do włączenia się w to dzieło, które ma przede wszystkim wymiar duchowy, gorąco zapraszamy wszystkich wiernych.

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.